יום שישי, 25 באפריל 2014

המהלך הגאוני (עוקץ) למימון סיבוב הופעות שהרגיז חברה בשווי 8 מיליארד דולר

האינטרנט מעניק ליוצרים המון כלים ועזרים לחשיפה של המוזיקה שלהם, יש אמנים שעושים מליונים רק מצפיות בערוץ היו טיוב שלהם. אבל איך להקה אנונימית יחסית יכולה לממן סיבוב הופעות ברחבי ארה"ב מבלי שיהיו לה מליוני מעריצים שיצפו בסרטונים שהיא מעלה? זה פשוט. היא הפיקה את האלבום השקט הראשון בעולם. מבולבלים?

להקת VULFPECK היא להקה לא מוכרת בישראל, למעשה היא לא מוכרת גם בעולם. בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה יש לה כמעט 6,000 עוקבים מכל העולם. אז למה היא כ"כ מעניינת?

ובכן, הלהקה הזו היא להקה שמורכבת ממוזיקאים יהודים אמריקאים וגרמנים שמנגנת בדרך כלל עבור הפקות שונות באולפן VULF בלוס אנג'לס. בשנים האחרונות הם חברו זה לזה והתחילו לנגן בשביל הכיף מוזיקת פאנק מדליקה וקצבית (בדרך כלל ללא שירה) והוציאו 3 אלבומים.

הלהקה החליטה להתרענן קצת ולצאת לסיבוב הופעות קצר בארה"ב אבל בתנאי שהקהל לא יצטרך לשלם עבור הכרטיסים. איך הם עשו זאת? בעזרת המון יצירתיות, מחשבה, חוצפה וגאונות של מנהיג הלהקה ג'ק סטראטון.

אתר spotify.com מאפשר ללהקות ואמנים להעלות אליו מוזיקה לרשימות השמעה. מאחר והאתר מעוניין שלהקות רבות ישתמשו בשירותיו והקהל יגיע בעקבותיו, הוא מוכן לשלם ללהקה/אמן 0.005$ עבור כל השמעה של שיר. מאחר וללהקה אין מליוני מעריצים והזמן קצר הסיכוי של הלהקה להרוויח כסף מספוטפיי נמוכה עד לא קיימת.

כאן נכנס הראש היהודי לפעולה. הלהקה העלתה לערוץ היו טיוב שלה בקשה למעריציה:
באמצע מרס 2014 , ג'ק פונה ללב של מעריצי הלהקה ומסביר להם את העוקץ הפשוט והגאוני. "אנחנו הפקנו אלבום שקט למעשה הוא כל כך שקט שלא שומעים כלום, האלבום הכי שקט שאי פעם הוקלט... אתם תשמעו אותו בריפיט כל הלילה ובשיטה זו נהפוך את השינה שלכם לפרודוקטיבית עבורנו".

עטיפת האלבום הדומם
חברי הלהקה לא עצרו שם, אם כבר עוקצים אז בסטייל, הם קראו לאלבום שלהם: Sleepify ויצרו בו 10 רצועות (לכאורה) של שקט מופתי כאשר כל שיר נקרא zz , zzz או zzzz.
המהלך הגאוני והחצוף יצר ללהקה תוך שבועות ספורים רווח של כ-18,638$. הבעיה היא שהנהלת האתר לא כל כך אהבה את המהלך. למעשה היא לא אהבה אותו בכלל ולאחר מספר שבועות פנתה לחברי הלהקה בבקשה להסיר את האלבום השקט.
לאחר שחברי הלהקה סירבו לבקשה (או התעלמו ממנה)  ההנהלה הסירה אתמול (25/4/2014) בעצמה את האלבום ועצרה את המייזם של הלהקה.

מנהיג הלהקה ג'ק אמר אמש בראיון כי האלבום השקט הוא ההצלחה המסחרית הכי גדולה אי פעם של הלהקה אבל הוא מקבל את המלצתו של אביו לא "להתעסק" עם ספוטפיי היות ומדובר בחברה ששווה מליוני דולרים.

בכל מקרה, מדובר ברעיון גאוני ובמהלך מבריק שיצר ללהקה עשרות אלפי מעריצים חדשים שיהיו שווים להם הרבה יותר מ-18,000$ לטווח הרחוק. וספוטיפיי, סביר להניח שהנהלת האתר ריעננה את תנאי השימוש באתר.

בנתיים המלצתי לכם היא לשמוע את האלבומים האמיתיים של הלהקה כי הם פשוט מעולים:

לאתר הלהקה:

http://vulfpeck.com/

לעמוד הפייסבוק של הלהקה:

https://www.facebook.com/vulfpeck

ליו טיוב של הלהקה:

https://www.youtube.com/user/DJparadiddle

לכתבות נוספות בנושא:

http://www.billboard.com/biz/articles/news/digital-and-mobile/6028820/vulfpeck-stands-to-earn-more-than-18k-from-spotify-for

http://www.bbc.co.uk/newsbeat/27153101


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...