יום רביעי, 4 ביוני 2014

פוסט חגיגי 200 - סקירת הופעתה ובחירתה של תמר אייזנמן!

200. תמר אייזנמן - שומעת: JIMI HENDRIX - THE WIND CRIES MARYאת הבחירה שלה תמר מסרה לי מיד לאחר ההופעה האחרונה שלה בסיבוב חצות שעשתה באוזן בר.
תמר נתנה הופעה של שעה וחצי של גיטרות, גיטרות ועוד גיטרות. (וגם קצת ויולה, באדיבותה של גליה חי).

כיאה לגיטריסטית אמיתית תמר הקיפה את עצמה בשילוש הקדוש על הבמה: גיטרה קלאסית, גיטרה אקוסטית וגיטרה חשמלית. לרגליה פדאל בורד של אפקטים ולופר שיכניסו קצת עניין ונפח לחלק מהשירים.

לא מאמין שיש מישהו מהקוראים של הבלוג שלא מכיר את תמר, אבל אם כן אז תמר פעילה מוזיקאלית שנים רבות, עובדת יחד עם דני סנדרסון והפיקה והשתתפה בלא מעט פרוייקטים עם זמרים אחרים כמו רונן גרין (שגם היה המופע הפותח), שאנן סטריט, הדרה לוין ארדי ואסף אבידן.

אם אצטרך לנסות לתאר את סגנון הנגינה הפנומנאלי של תמר אז אפשר לומר שהוא משלב את הטירוף של ברוך בן יצחק מרוקפור יחד עם הטאץ' של גבע אלון יחד עם הסאונד המיוחד והגישה של אמיר צורף יחד עם הטכניקה המדהימה של טומי עמנואל יחד עם... בעצם תמר אייזנמן היא תמר אייזנמן והסגנון הזה הוא שלה. היא גיטריסטית אמיצה מאד עם אצבעות קטנות וזריזות ומלאות כשרון מטורף עד לא הגיוני.

הכשרון האדיר של תמר בנגינה לחלוטין לא בא על חשבון יכולות השירה שלה והיא שרה מקסים.

תמר שרה לתוך תיבת התהודה של
הקלאסית ובכך יוצרת אפקט של הד
בהופעה תמר הגישה מספר שירים מהאלבום שבדרך ובעברית. אני באופן אישי אוהב מאד אומנים שפונים לקהל בינלאומי באנגלית אך לא יכול להתנתק מכך שבעברית החיבור לטקסט הוא יותר מוחשי ויותר נוח.
יש אומנים שקשה לי להתחבר אליהם בעברית כמו אסף אבידן אבל אצל תמר הכל נשמע מעולה גם בעברית וגם באנגלית.

בשורה התחתונה, תמר אייזנמן היא פצצה קטנה (164 ס"מ) וחכמה של כישרון ואני ממליץ על ההופעה שלה בחום.

הנה קטע חדש של תמר מההופעה:

לפייסבוק של תמר

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...