יום רביעי, 12 באוגוסט 2015

סקירת הופעת השקת אלבום הבכורה של רוסו ווינברג - בארבי תל אביב 11/8/2015

בפרסומת של טבע נאות הסלוגן הוא "את הכי יפה שנוח לך". עדי וינברג יפייפיה בכל מצב אבל היא יפה במיוחד כשהיא עולה לבמה יחפה כמהלכת בסלון ביתה. היא הרגישה לגמרי בבית. זאת היתה ההרגשה הכללית הראשונית בהופעת השקת האלבום של הצמד ארז רוסו ועדי וינברג. זה התחיל נפלא, התגבר לשיא שגבע אלון הצטרף והתפוצץ בשיר סיום ההופעות שלהם שכבר הפך למסורת קבועה. הייתי בהופעה של רוסו ווינברג בבארבי והנה הדיווח

אחרי רוסו ווינברג אני עוקב כבר יותר משנתיים, פגשתי אותם לראשונה כשהם חיממו את רוקפור בזאפה הרצליה. מאז לא נפרדו דרכנו. החיבור הטבעי התאפשר בזכותה של עדי שנתנה לי להרגיש בנוח כבר בשיחה הראשונה שלנו שנערכה עבור הקונספט הקדום של הבלוג (חילוץ השיר הראשון שעולה לאמן בראש) מה שהתחיל כשיחה כללית גלש לשיחת נפש על יסוד הבאסה הכללית שהרגשתי באותו היום. עדי עודדה אותי ושכנעה אותי להסתכל על חצי הכוס המלאה ולחשוב חיובי. הבטחתי לעדי שבהדמנות הראשונה שהם יופיעו בתל אביב אני אהיה שם. ואכן כך היה.
מאז הייתי ביותר מ-11 הופעות שלהם והדבקתי גם את אורנית ועוד כמה חברים בהתאהבות הזו.

כל התקופה הארוכה שחלפה לה חיכיתי בקוצר רוח לאלבום שיצא שכן אני מכיר כל תו וכל מילה ברפרטואר שלהם ונורא רציתי שכל העולם יכיר וידע כמה כישרון והצדקה יש בחיבור הזה ביניהם, כך שלמעשה הכל התנקז לערב ההשקה המקסים שנערך בבארבי.

רוסו ווינברג התחילו בשיר Safe שלא מופיע באלבום וחיממו מנועים לקראת יתר השירים המעולים שלהם. באקט לא כל כך אופייני לצמד הזה הם לא הירבו במילים בהתחלה, כנראה מההתרגשות, אך לאט לאט הם נפתחו, הרגישו עוד יותר נוח וסיפרו קצת על מה שעבר ועובר עליהם. 

אחד מרגעי השיא ללא ספק הוא עליתו של גבע אלון לבמה, אישיות ממגנטת בפני עצמה, ככה שהעיניים תיזזו בין גבע לרוסו וכמובן לוינברג שבדרך כלל שואבת את רוב תשומת הלב בכריזמה והנוכחות שלה. תחילה בביצוע מקסים ל Stay שיר הנושא של האלבום שנכתב יחד עם גלעד כהנא. בהמשך הם ביצעו את- days of hunger של גבע שבו וינברג הפתיעה בנגינה על מפוחית.

לאחר מכן, בשיר "אבא" של גבע אלון שבו התרגשתי כל כך מהביצוע שברובו פשוט עצמתי עיניים ונתתי לצלילים להעיף אותי. (או אולי בשביל לא לתת לאיזה לכלוכית לטפטף לי על הלחי). זה היה פשוט מושלם. החיבור עם גבע אלון כ"כ טבעי, אמיתי ונכון גם באנגלית וכמובן גם בעברית. אני מקווה שיבוא יום והצמד יוציא אלבום בעברית כי הם שרים כל כך יפה גם בעברית (חפשו עדויות לכך בפייסבוק שלהם).

לקראת סיום ההופעה רוסו ווינברג הקריאו רשימת תודות ארוכה לכל מי שסייע, תמך, חיזק ואפשר את האירוע הזה. הם התעקשו לעשות זאת למרות המלצות שלא וזאת משום שהם רצו להחזיר אהבה וכבוד לכל מי שהיה שם עבורם לאורך כל המסע. החיבור לקהל הוא חלק בלתי נפרד מהשואו שלהם והם גם מיהרו לרדת לקהל לאחר ההופעה, לחבק, ללחוץ יד ולהיות עם הקהל. זה לא דבר כ"כ מובן מאליו בבארבי.

בשורה התחתונה ההופעה היתה נהדרת, האוירה היתה מעולה ומרובה באמנים שבאו לפרגן כמו אמיר דדון, כל חברי הג'ירפות, דידי ארז, מרק לזר, דפנה ארמוני ועוד לא מעט יוצרים ומוזיקאים. בנוסף לכל זה גם קיבלנו הבטחה לאלבום שני וגם קצת טעימות ממנו.

תודה לכם ארז ועדי על היכולת לגעת ולרגש!

נ.ב. ראוי גם לציין שעבודת ההכנה והיח"צ שנעשתה לקראת ההופעה וגם במהלך פרויקט המימון בהדסטארט היא מהמשובחות, המקצועיות והטובות שנתקלתי בהן ועל כך גם כן מגיע שאפו ענק לצמד הזה.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...