יום שישי, 18 במרץ 2016

אמנים מראיינים אמנים - יונתן פררה מראיין את מיטל מיכאלי

לקראת ההופעה שלו שבה הוא יארח אותה, יונתן פררה מברר עם מיטל מיכאלי מה היא עושה בימים אלה? מה גורם לה להרגיש נוח על הבמה? כמה היא מחוברת לאלוהים? ומה הכי מרגש אותה באודישן שעשתה בדה וויס?


מיטל מיכאלי: "מאחלת לעצמי שירים יפים"  :צילום לירן לוי

1. אז מה שלומך בימים אלו, על מה את עובדת?

שלומי מעולה האמת. עסוקה ושמחה להיות עסוקה. בימים אלה אני עובדת על פרויקט עצמאי שנקרא ה I am Project. אסופת שירים שקרובה מאד ללבי. ההקלטות וההפקה בתנאים של בית- בין חדר העבודה הקטן שלי לחדר העבודה הקטן של איתי צוק.  אני זורקת רעיונות, מקליטה אותם, מזמינה מוזיקאים להקליט אצלי, איתי לוקח את הרעיונות הלאה, מוסיף משלו, מעצב את הדברים, מחזיר אליי, אני מוסיפה עוד קצת וככה השיר מטייל בינינו עד שהוא מרגיש כמו בית. חשוב לנו לשמור על הסאונד הביתי ולייצר תחושה של כנות ואינטימיות. בתהליך הזה יוצא לי לעשות מלא דברים שלא חלמתי שאעשה ואני מבינה שאני פחות טכנופובית ממה שחשבתי ויותר יודעת מה אני רוצה ממה שנדמה לי. אלה שני שיעורים מרגשים. חוץ מזה אני עובדת על מעבר דירה, עובדת עם עציון מאיר, עובדת במה שאפשר ומחפשת עבודה חדשה כשחקנית.

2. מעבר לחומרים שלך, את חלק מדואו עם בחור מקסים ומוכשר בשם עציון מאיר. ספרי קצת איך נוצר החיבור?

עציון מאיר ואני הכרנו לפני ארבע וחצי שנים. בהתחלה רציתי לעשות לו קולות ולשיר קצת בשירים שלו כי רציתי להיות ליסה הניגאן של מישהו (עוד על דמיאן רייס בהמשך..) אבל מהר מאד זה הרגיש נכון יותר ליצור משהו מאפס, יחד, וזה מה שעשינו. אנחנו כותבים יחד, מנגנים, מופיעים עם החומרים שלנו בארץ וגם לקהילות יהודיות בארצות הברית ולקבוצות תגלית המגיעות לכאן. אנחנו אוספים חומרים לאלבום השני והתהליך ארוך מהצפוי אבל אני חושבת שבקרוב ניכנס להקלטות. עציון ואני מאד שונים וגם מאד דומים בדברים מסויימים. היחד מרתק, מבגר, מרחיב אופקים ובעיקר זו חברות קרובה וכבר די ארוכת שנים בעצם. להיות מוזיקאי זה לא פשוט ולעשות את זה בשניים, זו הקלה.

3. מה הדבר שהכי עושה לך להרגיש בנוח על במה?

בקבוק מים קטן וסטנד להחזיק אם אני לא מוצאת מה לעשות עם הידיים. 


4. איזה מוסיקאי הכי היית רוצה לארח, ולמה?

הייתי רוצה לארח את דמיאן רייס כי הוא היוצר הכי אהוב עליי כבר המון שנים. אני באמת חושבת שהוא הכי מוכשר והכי גאון והכי מהמם והוא ההשראה שלי למלא דברים שעשיתי בחיים.
יואו איזה כיף זה שאלה 4!
  
5. האם את יכולה לשים את האצבע על נושא או כמה נושאים שלא היית כותבת עליו/עליהם?

לא יודעת. אני מניחה שלא הייתי כותבת על דברים שלא כ"כ מעניינים אותי, אבל גיליתי שזה משתנה עם הגיל והחוויות אז אי אפשר לדעת. עציון כותב שירים לאלוהים וזה מעסיק אותו ואני לא מתחברת לזה-
אבל לך תדע, אולי מתישהו נתחבר אלוהים ואני. הכל פתוח...

6. מה הדבר שהכי מחזק אותך?

אמא שלי. היא נפטרה לפני קצת יותר משנה. היא הייתה מקור כוח ותמיכה גם בחייה אבל מאז שהיא איננה האהבה הנקייה שלה וכל מה שלקחתי איתי מהקשר היפה, העמוק, העמוס אהבה ואכפת ללא תנאי- מחזקים אותי מאד.
  
7. מה האובססיה שלך?

אובססיבית למילים. מאד חשוב לי לדייק בהן

יונתן פררה, צילום: דניאל גן-אור
8. כולנו מכורים למשהו, למה את מכורה?

מכורה לטלפון שלי ולגבינה צהובה. הטלפון זה סתם מרגיז והייתי רוצה לזרוק אותו לפח. זו התמכרות מעצבנת שהקונפליקט לגביה נוכח כל הזמן. גבינה צהובה זה סיפור אהבה של דיסני
עכשיו קצת בא לי פיצה
   
9. נסי להזכר ברגע אחד שהיית מגדירה כשיא, בהקשר המוסיקלי או בכלל.

נגיד, השקת האלבום הראשון של עציון ושלי בתמונע. אני זוכרת שהרגשתי גאווה על זה שעשינו משהו מההתחלה עד הסוף ועכשיו אפשר להחזיק אותו ביד והוא יקפיא לעד תקופה מסוימת ורגשות ומחשבות שאפיינו אותה. זה ממש ריגש אותי. האודישן בדה ווייס הוא גם רגע שיא כי אמא שלי לא ידעה מה לעשות עם עצמה מרוב אושר והתרגשות וזה הכל מתועד וביוטיוב ואני צופה באודישן שלי מדי פעם כדי לראות אותה זזה ומאושרת ונרגשת וגאה בי. אין לי כמעט וידיאו שלה וזה ממש חבל.
עצה לחיים- צלמו את ההורים בוידיאו! זה ממש עוזר לזכור אותם כפי שהיו

10. מה את מאחלת לעצמך לשנה הקרובה?

לשנה הקרובה אני מאחלת לעצמי שירים יפים חדשים, פרנסה, עניין, תפקיד שווה שאהנה לצלול לתוכו, התפתחות, גלגל"צ (די, הגיע הזמן כבר), הופעות רבות ומפגש משמעותי עם הקהל, בריאות, המשך זוגיות אוהבת, שאף אחד לא ימות ושארשה לעצמי להרגיש ולהגיד שטוב לי
אה וגם שהתשובה לשאלה מספר 4 תתגשם !!! ;)
ממש נהניתי לענות גם על שאלה מספר 10

יונתן פררה משיק את האלבום השני שלו בתיאטרון תמונע 21.3 ויארח את מיטל מיכאלי

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...